Co na ból stawów? Sięgnij po żel Levasan!

Co na ból stawów? Sięgnij po żel Levasan!

Dużo osób borykających się z problemem bólu lub zapaleniem stawów ze  łzami w oczach myśli o czynnościach, które kochały lub sprawiały im radość – zabawa z wnukami, taniec, ćwiczenia, długie spacery z psem, a nawet proste codzienne sprawy.

W naszej kulturze przez wiele lat uważano, że ból i zapalenie stawów jest naturalną oznaką starzenia i należy się ich spodziewać z biegiem lat. Wiele osób jest przekonanych, że trzeba się z tym pogodzić, ale po pewnym czasie, ból staje się na tyle silny, że zaczynają szukać rozwiązań. Spora część ludzi sięga bo łatwo dostępne leki przeciwbólowe, aby uwolnić się od dolegliwości związanych ze stawami. Niestety są to rozwiązania krótkotrwałe i mogące powodować uzależnienie od leków, ponieważ organizm będzie się domagał coraz większych dawek.varikosette apotheke

Wiele rzeczy może doprowadzić do chwilowego lub przewlekłego bólu stawów – musimy pamiętać, że ból to sygnał, jaki nasz organizm wysyła, który komunikuje, że potrzebuje on pomocy. Branie tabletek przeciwbólowych jest tylko czasowym rozwiązaniem. Ich działanie jedynie maskuje ból zamiast leczyć. Aby móc zacząć prawidłową terapię, trzeba dojść do źródła bólu.drivelan efect

Budowa stawu a problemy z bólem

W ciele ludzkim istnieje wiele rodzajów stawów – stacjonarne, zawiasy, kuliste, obrotowe. Końce kości są pokryte chrząstką stawową, która umożliwia poruszanie i ochrania je przed ścieraniem. Każdy ze stawów działa dzięki torebce stawowej, która otacza cały staw i dzięki temu go stabilizuje. Torebka stawowa wypełniona jest mazią stawową, której zadaniem jest zmniejszanie tarcia. Jeśli jakakolwiek część stawu jest narażona na urazy lub stany zapalne, wówczas będzie odczuwalny ból.drivelan prix

titan gel efeito

Aby walczyć z bólem stawów można wprowadzić kilka pomysłów:

 • Ocenić pod kątem możliwości odniesienie urazów miejsca, w których bywamy najczęściej: pomieszczenia w domu, meble np. łóżko, czy stanowisko pracy.
 • Ocenić swoje trawienie. Zaburzenia trawienia mogą doprowadzić do zapalenia stawów i bólu.
 • Śledzić ból – to znaczy prowadzić dziennik, który obejmuje cały dzień, jakie aktywności się podejmuje, jakie posiłki się jadło, poziom stresu i przebyte choroby. Może to pomóc zdefiniować wzorzec, podczas którego powstał lub powstaje ból.
 • Jedz produkty o właściwościach przeciwzapalnych. Należy pamiętać o owocach, warzywach oraz kwasach omega-3.
 • Warto rozważyć również detoks. Toksyny, które są w organizmie przyczyniają się do gorszego funkcjonowania oraz do wzrostu masy ciała, co jest niekorzystne dla bolących stawów.
 • Ograniczyć stres – należy znaleźć zajęcie, które pozwoli się wyciszyć i ukoić nerwy. Nie ma tak uniwersalnego leku na jakiekolwiek bolączki jak chwila relaksu. Pomyśl co może Ci pomóc – joga, medytacja, czy nawet rozliczanie rachunków (jeśli to lubisz). Możliwości są nieograniczone, a wyniki bezcenne.
 • Rusz swoje ciało – ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć stres, pomóc w kontroli wagi, a także objawy zapalenia stawów. Ćwiczenia pomagają utrzymać prawidłowy przepływ w krwi w organizmie, a to pomoże zachować zdrowe i giętkie tkanki otaczające stawy.
 • Można również rozważyć alternatywne metody leczenia – masaże, akupunkturę, psychoterapię czy inne znane terapie, aby zmniejszyć ból. Każda metoda może dać świetne rezultaty, ale nie każda jest dla wszystkich. Wybierz metodę, która będzie Ci najbardziej odpowiadać i będzie efektywnie zwalczać ból.

Najważniejsze jest wsłuchać się w swój organizm. Jeżeli tylko komunikuje ból, nie należy go lekceważyć.fito spray

macho man vaikutus

Jak można leczyć bóle stawów w domu?

 • Masaż

Terapia masażem pomaga złagodzić ból stawów poprzez poprawę krążenia i koi stan zapalny. W rzeczywistości, wiele badań wskazuje, że regularny masaż pomaga wyeliminować sztywność i usprawnić zakres ruchu stawu. Należy masować obolałą część ciała przy użyciu ciepłego olejku kokosowego, oliwy, oleju rycynowego lub oleju z czosnku, stosując delikatny ucisk.

 • Gorące i zimne okłady

Termoterapia pomaga stawom i mięśniom się zrelaksować i poprawia krążenie krwi. Zimne okłady zmniejszają stan zapalny i znieczulają obolałe miejsce.

Uwaga: nie stosować termoterapii jeżeli skóra jest podrażniona, zaczerwieniona lub są na niej widoczne rany.

Jest popularnym lekarstwem domowym na bóle stawów ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne. Jest szczególnie korzystna dla tych, którzy cierpią na zapalenie stawów.

 • Kurkuma

Jest doskonałym lekarstwem znanej z medycyny indyjskiej Ajurweda. Kurkuma zawiera substancję czynną o nazwie kurkumina o właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych.

Uwaga: przed rozpoczęciem stosowania kurkumy w leczeniu zapalenia stawów należy skonsultować się z lekarzem, gdyż może ona zakłócać działanie niektórych leków np. przeciwzakrzepowych.

 • Ocet jabłkowy

Pomaga zmniejszyć ból stawów poprzez eliminację nagromadzonych w stawach i tkance łącznej toksyn. Ze względu na swoje działania alkalizujące jest szczególnie korzystny dla tych, którzy cierpią na zapalenie stawów. Dodatkowo, jest bogaty w składniki mineralne, takie jak magnez, wapń,potas i fosfor.  Ocet jabłkowy można stosować na dwa sposoby: wymieszany z odrobiną miodu jako drink do picia lub też w połączeniu z oliwą do masowania obolałych miejsc.

 • Pieprz kajeński

Zawiera związek o nazwie kapsaicyna, który jest naturalnym środkiem przeciwbólowym.

Domowy krem z pieprzem  kajeńskim: pół szklanki oleju kokosowego należy podgrzać i dodać dwie łyżki pieprzu kajeńskiego w proszku. Tak przygotowany krem należy nałożyć na obolałe miejsce i pozostawić na ok. 20 minut. Następnie spłukać.

Uwaga: Pieprz kajeński może początkowo powodować uczucie pieczenia. Nie stosować go na podrażnioną skórę lub otwarte rany.

 • Czosnek

Jest bogaty w siarkę i selen. Siarka pomaga łagodzić stany zapalne oraz ból, zaś selen pomaga w zwalczaniu reumatyzmu. Ponadto, pacjenci zgłaszający się z zapaleniem stawów zazwyczaj mają niski poziom selenu we krwi.

 • Pokrzywa

Badania wskazują, że pokrzywa może być przydatna w leczeniu bólu stawów bez skutków ubocznych. Zawiera ona aktywne związki, które zmniejszają stan zapalny. Dodatkowo jest bogata w bor, minerał, który jest wymagany dla zdrowych kości i stawów.

Uwaga: Pokrzywa może kolidować z lekami na krzepliwość krwi, ciśnienie oraz lekami na cukrzycę.

Jak widać natura stworzyła wiele rozwiązań na dolegliwości stawowe. Jeżeli domowe metody nie dają oczekiwanych rezultatów, warto poszukać ziołowych suplementów wspomagających organizm w walce z bólem lub zapaleniem stawów.

Levasan – naturalny preparat na ból stawów

Żel Levasan to prawdziwa ulga dla bolących stawów. Już po kilku dniach stosowania, zmniejszy się ból oraz sztywność stawów. Praktycznie każda osoba, która przetestowała innowacyjny preparat na ból stawów pozbyła się sztywności, opuchnięć i innych dolegliwości.

- Naturalna formuła

- Może być stosowany przez każdego

- Łagodzi ból

- Zmniejsza ból stawów, który jest bezpośrednią przyczyną dyskomfortu

Jak działa żel Levasan?

Naturalne substancje czynnie zawarte w żelu Levasan przenikają przez skórę i bezpośrednio łagodzą stany zapalne będące przyczyną bólu. Levasan jest skuteczny również w przypadku zwyrodnień. Stosując ten preparat możesz się spodziewać poniższych efektów:

- Wyeliminujesz ból kręgosłupa i stawów

- W ciągu 30 dni powrócisz do dawnej sprawności

- Wzmocnisz swoje stawy

- Ułatwisz powrót do formy po kontuzji

- Stany zapalne zostaną wyeliminowane w 14 dni

Tajemnica skuteczności żelu Levasan

Żel na ból stawów Levasan zawiera aż 27 składników ziołowych.  Inspiracją do stworzenia Levasanu była klasztorna receptura mistrzów z Tybetu oraz Petersburga. Wykorzystane ekstrakty ziołowe zostały otrzymane z dokładnie wyselekcjonowanych ziół. Dzięki unikalnej formule najwyższej jakości stany zapalne i ból zostają zlikwidowane błyskawicznie, bez efektów ubocznych.

Zalety stosowania żelu Levasan:

- Eliminuje bóle kręgosłupa

- Zapobiega żylakom i zmniejsza już te istniejące

- Chroni przed demineralizacją kości

- Wzmacnia stawy

- Zwalcza bóle stawów kolanowych, łokciowych i barkowych

Opinie o żelu Levasan

Marian Kubica, Kraków:

„Sztywność w lewej dłoni to był dla mnie olbrzymi problem. Przyczyną było zwyrodnienie palców, które spowodowało u mnie dotkliwy ból i zaburzoną precyzję ruchów. Żel Levasan z 27 ziołami szybko wyeliminował ból i dyskomfort. „

Jolanta Wróbel, Malbork:

Zwyrodnienie stawu biodrowego bardzo boli. Ciągle czułam sztywność, strzelanie w stawie, ale najgorsze było rozruszanie stawu po zmianie pozycji. Zamówiłam żel Levasan i zaczęłam walkę z ciągłym dyskomfortem. Dzisiaj czuję się młodo i zdrowo. Levasan w 14 dni usunął ból oraz sztywność stawów. Polecam!”

Levasan

Zamów dzisiaj i otrzymaj darmową wysyłkę i gwarancję satysfakcji.

50% Tylko dziś!
reklama

Styl życia